Sylwia Pietrzak

Urodzona w 1992 r. w Tychach. W 2005 r. ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Tychach w klasie skrzypiec. W 2014 r. ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego mgr Piotra Rachockiego. W 2017 r. ukończyła studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego dr hab. Tomasza Zagórskiego (pierwsze dwa lata w klasie dr hab. Joanny Kozłowskiej-Szczepaniak). W tym roku ukończyła studia II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim (specjalność śpiew solowy ― opera) w klasie dr Magdaleny Idzik. Kontynuuje także naukę na specjalności kameralistyka w klasie prof. Izabelli Kłosińskiej na UMFC.

Stypendystka rektora UM w Poznaniu za osiągnięcia artystyczne. Laureatka III miejsca w Śląskim Konkursie Wokalnym w Katowicach. Finalistka ogólnopolskich konkursów wokalnych we Wrocławiu i w Gliwicach. Laureatka nagrody specjalnej na „18-th Imrich Godin International Vocal Competition IUVENTUS CANTI 2016”.

Brała udział w licznych koncertach muzyki operowej (m.in. w Nadnoteckim Festiwalu Muzycznym „Piękny Śpiew”), sakralnej (m. in. Completorium Gorczyckiego z towarzyszeniem orkiestry), pieśniarskiej (m.in. Pieśni M. Karłowicza z towarzyszeniem orkiestry) oraz w audycjach wspólnie z Filharmonią Poznańską. Wystąpiła z recitalem pieśni cygańskich J.Brahmsa w Filharmonii Narodowej. Brała udział w spektaklu „Cud albo Krakowiaki i Górale” w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, współtworzonym przez Akademię Operową. Ma na swoim koncie prawykonanie i nagranie „Offertorium Quoniam in me speravi” Józefa Elsnera podczas koncertu współczesnych prawykonań muzyki sakralnej.
Stefania Toczyska, Ryszard Karczykowski.

gygLogo
X
X